LinkedIn
Bjorn Lomborg

Get the facts straight

7 Jul2017

Háčiky Parížskej klimatickej dohody

Published by SME

Parížska dohoda má mnohé problémy. Trump však nemá pravdu, keď od nej odstúpil. Environmentalisti zostali šokovaní, keď prezident Donald Trump stiahol USA z Parížskej zmluva, pričom niektorí vyhlasovali, že samotné prežitie našej civilizácie je ohrozené. Je však Parížska dohoda skutočne jediným, čo bráni našu planétu pred najhoršími klimatickými zmenami? Celkom určite nie.

27 Apr2013

Dvadsať rokov zlyhaní

Published by SME

2013-04-27 Je vcelku ľahké ukázať, že dnešné postupy sú jednoducho hlúpe. Stoja veľa a úžitok je minimálny. V diskusiách o klíme sa pohybujem už viac ako desať rokov, ale dodnes ma udivuje, ako ju vedieme. Skúsme to zmeniť. Globálne otepľovanie je skutočné a z väčšej časti spôsobené ľuďmi, ale naše riešenia zlyhávajú. Bol som jedným z najväčších kritikov Kjótskeho protokolu a to ešte v čase, keď bol považovaný za evanjelium. Dnes nemá Kjóto priaznivcov a nikto si ani nespomína, že by naň niekedy veril. Ak sa niečomu podobnému chceme vyhnúť, musíme sa vyrovnať s niektorými nepríjemnými...

23 Dec2010

Úplne Inak by Bjorn Lomborg

Published by TREND

NAMIESTO DANÍ ZO SKLENÍKOVÝCH PLYNOV TREBA INVESTOVAŤ DO TECHNOLOGICKÉHO ROZVOJA, KTORÝ ZLACNÍ ZELENÉ ALTERNATÍVYOTEPĽOVANIE Koncom novembra sa politici stretnú v mexickom Cancune na summite OSN o klimatických zmenách. Rok po trápnom zlyhaní kodanského summitu svetoví lídri Cancun pravdepodobne obídu. (...)

16 Dec2008

Lomborg in Slovak Trend Business Magazine

Published by Trend

Klíma je problém nie katastrofa - read the article in the biggest Slovak business magazine attached.